Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

P.H.U. Mega-Rol "Piekarski"

ul. Mazurska 6

16-300 Augustów

tel. 087 643 4946

Pracujemy:

Pn-Pt 8.00 - 16.00

So 8.00 - 12.00

 

 

 

 

 

Witaj na stronie Mega - Rol!

    Zwracamy szczególną uwagę na jakość naszych usług i sprzedawanych przez nas towarów. Znajdziesz tu szczegółowe informacje o naszych usługach online i kontakt do zespołu obsługi klienta.

    Staramy się być wyjątkową firmą.  Mega - Rol koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów i usług dla naszych klientów. Dodatkowo, nasze wysiłki wykraczają poza dostarczanie wyjątkowych produktów i usług tym, którzy ich potrzebują. Mega - Rol  bierze udział w wielu inicjatywach, aby stale rozwijać naszą branżę i pomagać rolnictwu. Mega - Rol wdraża nowoczesne rozwiązania, aby przyspieszyć rozwój poprzez innowację i wzmacnianie możliwości współpracy i organizacji. Mega - Rol stale poszukuje możliwości rozwoju technologii i produktów, które będą miały większy wpływ na wydajność produkcji rolnej.

 

 

Witam

 

Wydane 15 stycznia br.  przepisy nakładają na użytkowników urządzeń chłodniczych zarejestrowania swoich urządzeń w systemie CRO – Centralny rejestr operatorów:

http://www.ichp.pl/CRO

 

Rejestrowanie urządzeń dokonujemy na stronie:

www.cro.ichp.pl

 

Przez zarejestrowaniem się zalecane jest, aby wcześniej zapoznać się z instrukcją użytkownika.

Instrukcja jest również w załączniku w mailu.

 

Instrukcja Użytkownika Centralnego Rejestru Operatorów Urządzeń i Systemów Ochrony Przeciwpożarowej (CRO)”.

 

Dobre parametry doju

Opublikowany 2016/10/10

Postanowiliśmy zainteresować tym tematem   także prasę.  W związku z tym  został wysłany list konsultowany z Krzysztofem Brusiem  w tej sprawie do Tygodnika Poradnika Ronika. Tekst ten został wyedytowany  w całości (nie w charakterze tekstu sponsorowanego, ta gazeta takich nie umieszcza). Wcześniej informacje te przekazano także do Instytutu Przyrodniczo-Technicznego, do Dr Giedymina który kontynuuje prace znanego nam Docenta Woyke. Dr Giedymin co do zasady potwierdził te zalecenia. Przy okazji, w tym artykule  promujemy także profesjonalny, z użyciem zaawansowanych narzędzi takich jak VPR200, serwis u Was,  autoryzowanych dealerów  DeLaval.  

 

Gazeta ta dociera do ok. 80 tysięcy  rolników, w tym za sprawą dystrybucji przez wiele spółdzielni  do wielu producentów mleka.

 

W artykule tym podano zalecenia dot. poziomu podciśnienia w poszczególnych typach instalacji udojowych. W odniesieniu do hal udojowych i dojarek rurociągowych nie ma tu nic nowego, natomiast po raz pierwszy została postawiona sprawa potrzeby obniżenia podciśnienia w dojarce bankowej do zakresu 42-44kPa - dlaczego?- wyjaśniał to Krzysztof  Brus w swojej prezentacji  i jest opisane w artykule.

Proszę wiec o przekazanie informacji o zaleceniach do Waszych handlowców, pracowników obsługujących sklepy i pracowników serwisu, aby nie byli zaskoczeni przez klientów.

 

Konsekwencje wynikające z tych zaleceń to:

- Konieczność wymiany pulsatorów na HP101 (została ogłoszona kampania w tej sprawie)

- Potrzeba zastosowania precyzyjnego zaworu  regulacji podciśnienia –VRM900  (98612880)  z czujnikiem VRS (96433083)

Modernizacja dojarki 2 bańkowej do podciśnienia w zakresie 43-44 kPa:

2x HP101 1x VRM900 1x VRS

 

W przypadku dojarki bańkowej (2 pulsatory)  jest to inwestycja w kocie ok. 2000zł  ( w cenach cennikowych netto )- czyli tyle ile kosztuje rolnika wg wielu źródeł  jedno kliniczne zapalenie wymienia (u krowy pierwiastki nawet więcej)

 

Temat ten powinien być promowany w rejonach gospodarstw drobnotowarowych  w ramach pomocy dla małych Gospodarstw- w programie PROW2014-20120, do którego nabory ruszą na wiosnę przyszłego roku.  Jak pojawi się popyt to postaramy się o zastaw promocyjny 2xHP101+VRM+VRS. Dla Wielu z nas temat dojarek bankowych wydaje się anachroniczny- jednak to jest to wciąż znacząca część rynku dostawców mleka - warto podjąć próbę jego pobudzenia do doposażeń.

 

W przypadku dokonywania tej zmiany lepiej zastosować  stopniowe dochodzenie – w 2 etapach – do tego obniżonego  poziomu podciśnienia, w związku z tym  trzeba  kalkulować 2 wizyty w celu regulacji pulsatorów.

 

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?